Федерація веслування Миколаївської області (ФВМО) звернулася до спортивного комітету України з тим, щоб включити до проєкту «Янголи спорту» веслувальників Ігоря ПРИСЯЖНЮКА і Миколу ГУЦАЛЕНКА, які загиблі у війні з російськими окупантами.
«ЯНГОЛИ СПОРТУ»
6 квітня у столиці у першу річницю створення проєкту «Янголи спорту» вшанували пам’ять загиблих українських спортсменів і тренерів.
Проєкт зібрав 200 історій спортсменів і тренерів зі всієї країни. Серед них – чемпіони світу, Європи, багаторазові переможці національних першостей з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Тут також є історії ветеранів спорту та тих, хто тільки починали свій спортивний шлях», – розповіла директорка Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Юлія ХАН (сайт КМДА).
Подію «Янголи спорту: рік пам'яті» відвідали вихованець миколаївського спорту олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр АБРАМЕНКО, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН, який зараз очолює ФВМО, олімпійська призерка Ольга САЛАДУХА, тенісист Сергій СТАХОВСЬКИЙ, відомий футболіст Владислав ВАЩУК та олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастикиОлег ВЕРНЯЄВ.
6 квітня. Президент Федерації веслування Миколаївської області Юрій ЧЕБАН на заході, присвяченому річниці створення проєкту «Янголи спорту». Фото група «Янголи спорту» у фейсбук
ВОЇНИ-ВЕСЛУВАЛЬНИКИ
Микола ГУЦАЛЕНКО народився в місті Первомайську Миколаївської області 19 грудня 1991 року. З дитинства захоплювався веслуванням, тренувався у Первомайській ДЮСШ у Олександра Федорченка.
В Миколаївській ШВСМ Микола тренувався у Олександра Шевченка. Під час занять в ШВСМ виконав норматив майстра спорту України. Упродовж восьми років він був учасником багатьох національних змагань.
Закінчити навчання Микола так і не встиг - в 2014 року, коли почався конфлікт на сході, він пішов захищати Батьківщину - пройшов Донецький аеропорт, Мар’їнку, Саур-могилу і ще багато бойових точок.
Микола був одним з героїв-кіборгів донецького аеропорту, пройшов дві ротації і разом з трьома побратимами вивішував державний прапор на вежі аеропорту.
21 лютого 2017 року о 10.00 під Авдіївкою під час виконання службового обов’язку боєць 79 десантно-штурмової бригади Микола Гуцаленко був тяжко поранений.
23 лютого його не стало...
Микола ГУЦАЛЕНКО має низку державних нагород:
орден «За мужність» III ступеня «За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі» (25.12.2015);
почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу «За взірцевість у військовій службі» 2-го ступеня - «За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку», нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (10.04.2017, посмертно);
У Первомайську ім'ям Миколи Гуцаленка названо вулицю, на якій він проживав.
СДЮСШОР з веслування на байдарках і каное в Миколаєві також носить його ім’я.
В 2018-му році йому посмертно присвоєне звання почесного громадянина міста Первомайська Миколаївської області.
9 жовтня 2019 року на фасаді Миколаївського вищого училища фізичної культури, де з 2005 го по 2009 рік навчався Микола, відкрито меморіальну дошку.
Ігор ПРИСЯЖНЮК народився 11 січня 1977 року у Вінниці. У шкільні роки почав займатися веслуванням у ДЮСШ ім. Ю. Рябчинської, неодноразово ставав чемпіоном України, виконав норматив майстром спорту України. В 2012 році взяв участь у чемпіонаті світу з марафону, а в 2013-му - у Всесвітніх іграх.
Загинув Ігор 7 серпня 2014 року під час організованого прориву з оточення у «довжанському котлі» (сектор «Д») на з'єднання з основними силами після 22-денної героїчної оборони державного кордону під постійними масованими обстрілами з боку росії.
«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (09.04.2015, посмертно).
З 2015 року чемпіонату України з веслування на байдарках і каное з марафону, який традиційно проводиться у Вінниці, присвоєно ім’я Ігоря Присяжнюка. Змагання мають офіційну назву «Чемпіонат України з марафону, присвячений пам'яті воїна-спортсмена Ігоря Присяжнюка, з веслування на байдарках і каное».
Пресслужба ФВМО