Трохи менше місяця залишається до першого національного старту – Кубку України пам’яті Юлії РЯБЧИНСЬКОЇ, де традиційно змагатимуться і юніори. Розпочне серію матеріалів про підготовку спортсменів Миколаївської області до сезону інтерв’ю чи з не найдосвідченішим тренером регіону (40 років стажу), наставницею Миколаївського фахового коледжу фізкультури Іриною СІМОНОВОЮ.

- Ірина Анатоліївно, розкажіть, будь ласка, про підготовку до сезону.

- Відлік підготовки, напевно, маємо вести з березня минулого року, з того часу, як почалася війна. А, точніше, з 16-го березня. Ми були в безвихідному положенні, адже знаходилася під постійними обстрілами, зібрала своїх спортсменів і, завдяки допомозі Юрія Чебана, відправилися в Польщу, знаходилися п’ять з половиною місяців. В групі було 14 спортсменів Миколаївщини і 5 одеських веслувальників. Ми знаходилася в містечку Чеховиці-Дзедзиці, що в 20 км від Чехії, на повному забезпеченні місцевого однойменного клубу.

УНІКАЛЬНИЙ КЛУБ

- Це маленьке польське містечко має великі веслувальні традиції, незважаючи на дуже маленьке водосховище (біля 1500 метрів по колу). Клуб в Чеховицях існує більше 50 років, а серед його вихованців бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 (К-4-500) Юстіна Іскшицка, призер чемпіонату світу 2022 (К-1-500) Віктор Лещиньскі. Дуже велика вдячність президенту клубу Бартеку Зачеку, тренерам Магдалені Зачек, Якубу Цебулі і Мареку Вітковскі, який, до речі, є призером Олімпійських ігор-2000.

ПІДГОТОВКА-2022-2023

- В минулому сезоні Наші спортсмени показували непогані результати і на чемпіонаті Польщі, і на інших змаганнях, але в збірну в Польщі вони потрапити не могли. Тому постало питання повертатися додому. Виїхали найбільш перспективні, а молодші залишилися. В Україну повернулися Давід Лупін і Максим Подшивалов. Готувалися ми в Добротворі, і згодом, у складі збірної України, хлопці взяли участь у міжнародних змаганнях «Olympic Hopes». Три веслувальники, а саме Назар Білоус, Ельвіра Михайлова і Артем Магренчук, так й досі і знаходяться в Польщі, в містечку Чеховіце-Дзедзиці.

Simonova int 05

В 2022-му році підопічні Ірини СІМОНОВОЇ успішно виступали на національних змаганнях в Польщі. 

Крім того, частина моїх вихованців поїхала з групою Наталією Левченко до Франції: Дмитро і Михайло Сіроштан тренуються з Наталією Григорівною, Макар і Варвара Дудченко – самостійно. Знаходимося на постійному зв’язку.

Ще два спортсмени тренуються у херсонського тренера Дмитра Пазухіна в Румунії, на базі в Снагові: це Денис Яровенко і Олена Григорьєва.

Ще два спортсмени Крістіна Мельникова і Павло Унтервальд, які тренувалися у мене в училищі фізкультури, вимушені були повернутися до Первомайську, звідки вони родом, і продовжити тренування там, адже в Миколаєві зараз їм немає де жити та тренуватися, тому що вихід на воду заборонений, у зв’язку з вимиванням снарядів, які не розірвалися.

Серед моїх підопічних у коледжі фізкультури є і кандидати в майстри спорту України, і першорозрядники, тож їм необхідна спеціальна підготовка, а саме підготовка на воді. Саме з цього й виходимо при плануванні тренувань.

Представникам інших видів спорту, які навчаються в коледжі фізкультури, надана база школи-інтернату №3 – для проживання, харчування і тренувань. Нам же, повторюю, необхідна вода. Тож мені приходиться працювати дистанційно, але періодично виїжджаю на локації, де тренуються мої спортсмени. Була, наприклад, на зборах в Тисовці і Конча-Заспі, бачила, з яким бажанням працюють миколаївські спортсмени.

До речі, Давід Лупін і Максим Подшивалов знаходяться на централізованій підготовці у складі юніорської збірної на базі в Добротворі, а в період між зборами вони мають змогу виходити на воду у Львові.

Хочу окремо подякувати директору Львівського фахового коледжу спорту Степану Родаку за всебічну підтримку. Мої вихованці зараз знаходяться на забезпеченні цього навчального закладу, випускниками, до речі, якого є чимало відомих веслувальників.

У Миколаєві, ви знаєте, немає змоги навчатись, тренуватись, проживати у гуртожитку. Тож, на рівні директорів коледжів, домовились про навчання у Львові, проживання та харчування у гуртожитку Львівського коледжу і тренування між зборами.

Тож ми дуже вдячні нашим львівським друзям, зокрема тренерам Михайлу і Наталії Поцюрко. Взагалі, ми відчуваємо цю допомогу усюди – і за кордоном, і в Україні, і разом рухаємося до перемоги.

Плануємо брати активну участь в Кубку України – для цього в Україну зокрема повернуться спортсмени, які знаходяться зараз за кордоном.

ЧЕМПІОНАТ ОНЛАЙН

- Нещодавно в режимі онлайн відбувся відкритий чемпіонат Миколаївської області з веслування із загально-фізичної підготовки. Як враження залишили ці змагання як тренера, як головного секретаря змагань – ви безпосередньо брали участь в підрахунках?

- Вражень просто море. Це просто грандіозний захід. Одна справа, коли я як тренер переглядаю відео, яке мені надіслав спортсмен, зовсім інша справа – змагання. Причому дуже якісно організовані. По-перше, була зроблена класна реклама в соцмережах: дуже наглядно показали, як виконувати вправи, і чемпіон світу Олег Кухарик, і маленький спортсмен. Інформація у веслувальній громаді поширилася дуже швидко.

Спортсмени зрозуміли, що це доступно і просто, і дуже загорілися. А головне: в цих змаганнях могли взяти участь, і в підсумку так і зробили, спортсмени, можна сказати, зі всього світу. Так, наприклад, серед них були мої учні, які знаходилися і у Франції, і в Первомайську, і в Снагові, і у Львові. Начебто і новий захід, а, з іншого боку, думаєш, чому ж раніше не здогадалися провести. По-перше, запропонований комплекс вправ дуже доступний для всіх. В усіх відношеннях. І в технічному, і у відношенні місця проведення: вправи можна було робили і в квартирі, і в спортзалах, і в просто на галявині, і навіть у військово-польових умовах, що зробив Саша Голубов.

Наскільки я знаю, дуже серйозно до виконання цього комплексу поставилися і наші чемпіони світу в «четвірці» - і в плані виконання, і в плані зйомки. Просто чудовий захід. Не говорячи, ще про те, що участі залучилися і представники інших видів спорту, зокрема, зірки українського спорту  - і Жан Беленюк, і Анна Різатдінова, і Юрій Чебан, і Ангеліна Овчинникова. Вийшло дуже масштабно.

- Які враження залишилися у спортсменів за підсумками змагань?

- Наші юні спортсмени просто ожили, вони просто скучили за такої активністю. Ці змагання об’єднали людей, які знаходяться в різних куточках світу, об’єднали різні види спорту. Це вже не говорячи про практичну користь цих змагань, адже були задіяні і зовсім маленькі спортсмени. Зараз, коли у деяких тренерів є складності з роботою, участь в офіційних змаганнях із загально-фізичної підготовки, а, точніше, показані в них результати, дозволяють присвоювати спортивні розряди, нехай і юнацькі. Це, деякою мірою, дозволяє вирішувати й питання комплектації груп. Крім того, спортсмени, які віддалено тренуються, могли оцінити свою підготовку у порівнянні з іншими. Також організатори зробили відеоролики топ-5 в категорії «оупен», з яких будь-який учасник міг подивитися, як виконують вправи чемпіони. А вишенькою на торті стали шикарні грамоти, і грошові нагороди, які отримали лауреати.

Що стосується результатів, то відзначу Варвара Дудченко і Денис Яровенко, які стали переможцями в своїх категоріях, Артема Магренчука і Максима Подшивалова, які стали призерами, а також Макара Дудченко посів 7-е місце в категорії «оупен», що теж, вважаю, непогано.

НОВЕ ЖИТТЯ

- Взагалі, як людина, котра вже не один десяток років працює у веслуванні, маю відзначити, що створення нової федерації, яку, до того ж очолив дворазовий олімпійський чемпіон, вдихнуло нове життя у веслування Миколаївської області. Чесно кажучи, думала, що у зв’язку з війною на миколаївському веслуванні можна буде ставити хрест. Нічого подібного! Зараз ми з надією дивимося в майбутнє!

Ось наприклад, була в КДЮСШ «Олімп», де працюють Сергій Левченко і Люба Денькович, і на власні очі бачила, скільки в школі юних веслувальників. На воду їм ще зарано, але вони займаються загально-фізичною підготовкою. Тож, незважаючи ні на що, життя кипить.

Melnikova

Веслувальники Миколаївської області активно готуються до сезону. Зі штангою працює підопічна Іриною СІМОНОВОЇ Крістіна МЕЛЬНИКОВА

КУБОК УКРАЇНИ

- Наближається перший старт сезону Кубок України. У вас їх напевно було дуже багато. Які очікування?

- Так, в моєму житті було чимало Кубків України. Складно так відразу порахувати (сміється). Незважаючи на цей важкий рік, збірна Миколаївської області буде конкурентоспроможною – бачила, як працюють спортсмени на зборах і впевнено це принесе результат. Завдяки тому, що нас підтримали, ми змогли зберегти достатньо багато перспективних молодих спортсменів. На жаль, не можу це сказати про дорослих спортсменів.

Взагалі, у нас є спортсмени і в юніорських, і в молодіжній збірних України, а до них ще підключаться люди, які тільки прагнуть до цього. Команда, можливо, буде не такою численною, як зазвичай, але те, що вона буде сильною і якісною – 100%. Гадаю, що ряд наших спортсменів має шанси потрапити на юніорські і молодіжні чемпіонати Європи і світу. Це основні цілі цього року.

braca s nik 07

19 березня 2023 року. Миколаїв. Провідні веслувальники Миколаївської області незадовго до старту сезону отримали спорядження «Braca-sport» (зліва направо): секретарка Федерації веслування Миколаївської області Марія ГРАБА, Крістіна МЕЛЬНИКОВА, тренерка Миколаївського фахового коледжу фізкультури Ірина СІМОНОВА, Давід ЛУПІН, Марія САЛТОВСЬКА, Артем ХИЖНЯК, тренерка КДЮСШ «Атлант» Ольга ЦОМПЕЛЬ, Володимир КОВРИГА, тренер МОККДЮСШ №1 Сергій МОТОРНИЙ.

Пресслужба ФВМО




Партнери ФВМО

  • athlets
  • prestol
  • canoe sprint
  • braca_sport
  • kovalen